RADFAHREN UND SKATING

Wissen Sie, dass der Elberadweg der meistbesuchte Radweg in Tschechien ist und von der Elbquelle bis zur Nordsee führt? Die Länge des Radwegs in Tschechien beträgt 370 km. Einer der schönsten Wegabschnitte verläuft gerade durch das Elbtal. Der Blick auf die mächtigen Felsen und die Elbe ist großartig. Der Radweg führt direkt durch die Stadt, sodass man sich in einem der zähligen Cafés erfrischen kann, die sich direkt am Radweg befinden. Vom Fahrrad kann man auch die Kletterer auf dem Klettersteig oder die Schiffe auf dem Fluss beobachten. Zum Besuch lädt auch das Schloss Děčín ein, das auf dem Fels über dem Fluss emporragend ein einzigartiges Denkmal der Region bildet. In unmittelbarer Nähe der sächsischen Grenze führt uns der Radweg in den Nationalpark Böhmische Schweiz. Es lohnt sich vom Rad abzusetzen und das Prebischtor, das größte Sandsteintor Europas, zu besuchen. Mehr Informationen…..

úterý, 14 červenec 2015 14:39

Vyzkoušejte běžecký závod v Labském kaňonu

Napsal(a) 

Labák je synonymem pro mekku horolezců i závody běžců již dlouhá desetiletí, ale nyní poprvé bude tato naprosto ojedinělá pískovcová krajina hostit běžecký ultra závod La Sportiva Ultratrail. První zářijový víkend čeká na běžce a běžkyně 52 km s nastoupáním 1750 m. Nouze o náročné výběhy rozhodně nebude. Závodníci budou muset pokořit nejvyšší českou stolovou horu Děčínský Sněžník a o chvíli později i nejvyšší stolovou horu Saského Švýcarska – Grosser Zschirnstein. Ze startu v nadmořské výšce 130 m n. m. se bude šplhat rovnou na 723 m n. m. a závod je okořeněn i o přeshraniční průběh za hranicemi v sousedním Sasku.


Trasa závodu je vedena velmi atraktivní krajinou s mnoha dechberoucími výhledy. Startuje se v centru Děčína z kempu, který je zároveň cílem a místem pro afterparty. Závod je totiž myšlen kromě soutěžního rozměru jako příležitost pro setkání nadšenců ultraběhů. Přijďte si pozávodit do bizarního světa pískovcových skal. Vzít s sebou můžete i svého psa do kategorie DOG nebo kámoše do kategorie Relay (štafety).
Ultralabák


Ultraběžecký závod seriálu La Sportiva Run. Koná se dne 05. 09. 2015 v Kempu Děčín. Závod měří 52 km a překonává převýšení 1 750 m. Běží se v Labských pískovcích a na hranici Národního parku České Švýcarsko. Závod probíhá i sousedním Saským Švýcarskem. Součástí je i kategorie DOG pro závodníky se psem a kategorie RELAY pro štafety. K závodu je připojen i doprovodný program jako je běžecká afterparty, testování obuvi a informace o běhání se psem. www.ultralabak.com

Přečteno: 2681 x