Markéta Tesařová

Markéta Tesařová

Co zajímavého nesmíte při návštěvě Děčína a okolí vynechat, kde se dobře najíte a co musíte ochutnat se dozvíte z Časopisu pro turisty. Město ho letos vydalo již potřetí a to nejen v českém, ale také i v anglickém a německém jazyce. Získat ho můžete zdarma v Turistických informačních centrech, ke stažení je také v elektronické podobě na webu pro turisty www.idecin.cz

V sobotu, 28. dubna se Masarykovo náměstí, v Děčíně 1 promění v zahradnické trhy.

čtvrtek, 12 duben 2018 15:45

V Děčíně je první plnička paliva CNG

CNG, tedy ekologická, levnější, modernější a bezpečnější alternativa k benzinu či naftě, splňuje budoucí ekologické normy EU. Při jeho spalování totiž nevznikají škodlivé či dokonce rakovinotvorné látky.

Budou tak ukončeny práce na levé části (cesty 12,13,14,15). Stále zůstane uzavřená pravá část (cesty 5,6,7). Zde budou probíhat práce na zajištění nestabilní opěrné zídky, která z výsledku monitoringu, který zajišťuje odbor životního prostředí, vykazuje pohyby směrem k hraně skalní stěny. Opěrná zídka nebyla součástí návrhu pro zajištění narušených oblastí, které vypracoval ÚSMH AV ČR, v.v.i., ale její oprava je nutná k bezpečnému provozu ferraty. Prosíme o dodržování zákazu vstupu na některé cesty.

Až do poloviny dubna budou probíhat sanační práce na jedné z nejvyhledávanějších turistických atrakcí města. Zabezpečit je nutné více jak padesát rizikových objektů se zhoršenou stabilní situací.

Už tuto sobotu město Děčín zahájí svojí turistickou sezónu a dnes vám přinášíme podrobný harmonogram připravených akcí.

Labská stezka a Cyklostezka Ploučnice, běžecké trasy na Kvádrberku, Mariánská louka, rozmanitá krajina národního parku – tato místa a mnoho dalších se těší oblibě běžců amatérských i profesionálních, kteří vybíhají za každého počasí a v kterémkoli ročním období.

Auto Horejsek je stejně jako v minulém roce partnerem akce zahájení turistické sezóny, které se letos bude konat 24. března a program si tato společnost připravila letos opravdu bohatý. Na Smetanově nábřeží se rozhodně nudit nebudete, protože tu pro vás bude připraveno mnoho zábavy, soutěže o věcné ceny a také aktivity, ve kterých svým výkonem můžete přispět na dobrou věc. Co vás tedy čeká?

V rámci zahájení turistické sezóny 24. března pro vás vypravíme ráno a odpoledne dva cyklobusy do Nebočad. Na vstupenky byla spuštěná rezervace právě dnes, 1. března. 

čtvrtek, 01 březen 2018 08:19

Zahájení turistické sezóny - vlak Triangl!

V rámci zahájení turistické sezóny 24. března pro vás vypravíme dvakrát za den speciální vlak Triangl, na jehož lístky byla spuštěná rezervace právě dnes 1. března! 

Strana 1 z 4
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE