Zoo je přístupná jak pěším, tak motoristům – v bezprostřední blízkosti zoo leží parkoviště pro osobní automobily. Nedaleko najdete expozici Rajské ostrovy nacházející se 700m od zoo.

Těžko najdete krásnější zoologickou zahradu jako cíl rodinného výletu. Díky svému umístění v lesoparku na Pastýřské stěně patří k nejunikátnějším zařízením tohoto typu v čechách. Děčínská ZOO se v poslední době nejvíce zaměřuje právě na rodiny s dětmi. Návštěvníkům nabízí netradiční pohled do světa zvířat, jistě si vás získají mohutní medvědi grizzly v dokonalém přírodním výběhu a svou impozantností určitě zapůsobí i pár taninů indických. Zpestřením budou určitě zábavné hry pro děti a dospělé. Zoo je pro veřejnost otevřena po celý rok. Návštěvníkům nabízí i wifi připojení zdarma.

zoo

Zoologická zahrada na Pastýřské stěně v Děčíně byla otevřena roku 1949 (jako druhá v severních Čechách). Dnes chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Jejím hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. Jako jediná v ČR chová medvědy grizzly.

zoo rajske ostrovy

Rajské ostrovy jsou oddělenou expozicí děčínské zoo, kterou najdete v centru města Děčína na Teplické ulici (cca 700 m od zoo). Vznikla na místě bývalé Noční zoo zvané Sulawesi. Z původních dvou místností se rozrostla do mnohem větších rozměrů. Vystoupala do čtyř pater a návštěvníkům nabízí unikátní pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. Po více než třicetileté nucené přestávce tak může Zoo Děčín návštěvníkům opět ukázat různé druhy bezobratlých, ryb a plazů. Úplnou novinkou je tzv. ZooKlub - klubová místnost se stylizovaným nábytkem, která slouží pro setkávání milovníků přírody i cestování, pořádání besed, výstav i výukových programů.

Úplnou novinkou je tzv. ZooKlub - klubová místnost se stylizovaným nábytkem, která slouží pro setkávání milovníků přírody i cestování, pořádání besed, výstav i výukových programů.

Kde nás najdete:

ZOO Děčín - Pastýřská stěna:
adresa: Žižkova 1286/5, Děčín 4, tel.: 412 531 164

ZOO Děčín - expozice Rajsé ostrovy:
adresa: Teplická 19, Děčín 4, tel.: 412 531 531

Otevírací dobu, ceník vstupného a další informce nalezete na www.zoodecin.cz.

qr kod mapa zoo

navigace k místu


Zvětšit mapu
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE