Zámek Děčín je hrad přestavěný na zámek v Děčíně na pískovcové skále na pravém břehu Labe nad soutokem Labe a Ploučnice.

Objevte krásu romantického prostředí děčínského zámku. Je otevřen celorořně a nabízí tři prohlídkové okruhy. Nechcete být jen pasivními účastníky prohlídky, ale rádi se aktivně zapojíte do jejího průběhu? Bavíte se řešením hádanek? Pak právě pro vás je určen projekt Otevřete 13. komnatu. Zámek Děčín je jedním z deseti objektů, které mùžete v rámci tohoto projektu navštívit, a vaším tajemným průvodcem u nás bude Zikmund z Vartenberka alias Černý rytíř. Od dubna o sobotách, nedělích a svátcích v 10:30, 14:00 a 15:30 hodin.

Zámek Děčín

Více informací se dozvíte zde

Děčínský zámek patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech – v Ústeckém kraji se řadí dokonce mezi nejnavštěvovanější památkové objekty. Tyčí se na skalním ostrohu nad soutokem řek Labe a Ploučnice a tvoří nádhernou dominantu našeho města. Během staletí sloužil jako opěrný bod českého knížete, vojenská pevnost či sídlo několika významných rodů. V novodobých dějinách se v jeho zdech vystřídala československá, německá, znovu československá a v letech 1968–1991 sovětská armáda. Dnes je děčínský zámek v majetku statutárního města Děčín, které ve spolupráci s dalšími subjekty usiluje o jeho postupnou rekonstrukci. Díky ní se zámku navrací jeho bývalá krása.

decinsky zamek

Více informací - ceny, otevírací dobu najdete na www.zamekdecin.cz

V citlivě opravených prostorech se konají individuální a skupinové prohlídky, svatební obřady, koncerty, výstavy a další kulturní akce, je zde k vidění trvalá expozice pobočky Oblastního muzea Děčín, návštěvníci se mohou projít bývalým apartmá majitele zámku, potěšit se krásným výhledem na město a nechat se okouzlit neopakovatelnou atmosférou Růžové zahrady. Také zámecké nádvoří oživují v průběhu celého roku nejrůznější slavnosti. Nejvýznamnější z nich jsou Historický trh májový pořádaný každoročně v květnu, zářijové Slavnosti vína nebo vánoční zámecké trhy. Během léta zámek ožívá i v noci, a to při dobově inscenovaných večerních prohlídkách. Rekonstrukce areálu v současné době pokračuje rekultivací nádherných zámeckých zahrad a parku.

 

Růžová zahrada

Nejpřitažlivějším místem zámku je zcela jistě Růžová zahrada. Její kouzlo spočívá v kombinaci výjimečné barokní architektury a podmanivé krásy rozkvetlých růží. Prostor zahrady ohraničuje ze západní strany sala terrena s dochovanou freskovou výmalbou z roku 1678 a ze strany východní vznosný gloriet zdobený galerií barokních soch.

ruzova zahrada

Název Růžová zahrada se rozšířil po roce 1881, kdy zde vzniklo jedno z nejznámějších rosarií v habsburské monarchii.

Více informací - ceny, otevírací dobu najdete na www.zamekdecin.cz

Kde nás najdete: Děčínský Zámek, Děčín (Google maps)

qr kod mapa zamek

navigace k místu

VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE