Výlety lodí k Děčínu a turistice v Českosaském Švýcarsku neodmyslitelně patří. A úplně nejlepší je pozorovat krásy kaňonu řeky Labe přímo z paluby u šálku dobré kávy. Na tak jedinečný zážitek spojený s nádhernými přírodními scenériemi a výhledem na dominanty Českého a Saského Švýcarska jistě jen tak nezapomenete. Plavbu lze kombinovat s pěší turistikou nebo výletem na kole (cyklostezka vede po břehu řeky, kola je možné vzít i na palubu). Přístaviště osobních lodí najdete na Smetanově nábřeží. Labská plavební společnost nabízí výlety z Ústí nad Labem nebo z Děčína do Hřenska, Bad Schandau nebo Drážďan. Novinkou sezóny 2015 jsou plavby do Míšně, saských lázní Kurort Rathen a na zámek Pilnitz. Loď je možné si pronajmout na firemní večírky, luxusní oslavu narozenin nebo pro váš svatební den.

Kontakt: Labská plavební společnost s.r.o, www.labskaplavebni.cz, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 777 037 379, + 420 725 933 730, Kamenická 199, Děčín

 labska plavebni

Vyzkoušejte si, jaké to je být kapitánem malé loďky s vlastní posádkou. Zábavu a dobrodružství nabízí půjčovna nafukovacích lodí a raftů „Za hranice vydej se dál“. Proplujte krajinou unikátního Labského kaňonu, nechte se unášet plynulým tempem řeky, zamávejte soše svatého Vojtěcha a vychutnejte si pohled na pískovcové masívy. Klidná voda je vhodná pro vodácké začátečníky i rodiny s dětmi, velké rafty jsou ideální pro větší skupiny. To vše samostatně nebo v doprovodu zkušeného instruktora. Výlet můžete kombinovat s dalším sportovním vyžitím, půjčovna totiž zajistí dovoz kol nebo in-line bruslí do cílové stanice.

rafty

V případě zájmu se můžete plavit dál po Labi do turisticky oblíbených obcí Dolní Žleb, Hřensko, Schmilka či Bad Schandau.

Při dobrém stavu vody vyzkoušejte živější a divočejší dolní tok říčky Ploučnice. Anebo si na Labi uspořádejte zajímavou firemní akci či školní dobrodružný výlet. Perfektní vodácký servis zajišťuje www.zahranice.com, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 776 011 495

V Děčíně je možno půjčit si lodě i od Cyklopujcovna.com. Kromě dovozu kol či koloběžek do cíle toto sportovní vybavení také půjčovna poskytne. O lodích a raftech najdete informace zde http://cyklopujcovna.com, kontakty: +420 739 561 932, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
 
Další možností, kde si můžete půjčit rajft jsou: Rafty Děčín, více informací: http://www.raftydecin.cz/, kontakty: +420 736 761 241. Zaručen přátelský servis a přijatelné ceny.
 
 
Dále si v Děčíně můžete půjčit i populární paddleboard! Paddleboard Děčín
padle
 
 

Pokud hladina řeky dovolí, byla by škoda nevyužít přívozu v  Dolní Žlebu, který celoročně přepravuje osoby a vozidla. Malebná vesnička v těsném sousedství s Německem vás vrátí do své historie prostřednictvím původní architektury a nabídne vám pohled na nejhezčí pískovcové skály široko daleko. V tomto horolezeckém ráji se můžete občerstvit ve stylových hospůdkách. Jak jsme to říkaly? Je možné se dopředu domluvit? Tel: + 420 775 866 527 (převozník)

Více o přívozu

 

Nahlédněte přímo do srdce největšího českého přístavu v přístavním překladišti Loubí, který pravděpodobně znáte z filmů Sny o Zambezi (1982), Chobotnice z II. patra (1986) či ze seriálu Cirkus Bukowsky (2013). Obří jeřáby, nákladní lodě a divoká příroda okolo ve vás jistě nechají hluboký dojem.  Přístaviště je domovem zadokolesového motorového remorkéru Beskydy, posledního tažného remorkéru s tímto systémem pohonu na Labi, který je příležitostně přístupný k prohlídkám.

 

Edmundova soutěska

Poslední ze tří soutěsek na dolním toku řeky, východně od Hřenska, je Edmundova soutěska, dříve nazývaná Tichá nebo Dolní. Tento skalnatý kaňon řeky kameni tvoří strmé, často kolmé skalní stěny, vystupující nad úroveň hladiny do výšky 50 až 150 merů, s dobře patrným kvádrovým rozpadem pískovců. V úseku, kde skály padají přímo do vody, nahrazuje cestu plavba na člunech. Přístup z horního okraje Hřenska je pěšinou zprvu po levém, pak po pravém břehu Kamenice pod skalními převisy se třemi tunely ke splavu, nad nímž je dolní přístaviště člunů. Po vodě je možné urazit další úsek 960 m, na který navazuje pěší stezka po levém břehu k Meznímu můstku, odkud je možné pokračovat dál do Divoké soutěsky nebo vystoupit po schodech do Mezné. Nad soutěsku vystupuje řada skal se zajímavými útvary, např. Skalní rodina či Strážce. www.soutesky-hrensko.cz

SOUTĚSKY HŘENSKO

Další zajímavosti řeky Labi:
Tyršův most, Labská stezka, Hladový kámen, vyhlídkový pavilon Labská stráž

VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE