ZOO a Rajské ostrovy

Adresa Žižkova 1286/15, Děčín
Telefon +420 412 531 164
E-mail info@zoodecin.cz
Webové stránky www.zoodecin.cz
Spojení Auto: parkování přímo u ZOO

Autobus: č. 2, 5, 12, 14 - zastávka Teplická + 15 min. chůze (www.dpmdas.cz)
nebo zastávka Hlavní nádraží + 25 min. chůze

Turistická cesta: po červené trase od Tyršova mostu (1 km)
Popis Zoo Děčín je návštěvníky hodnocena jako jedna z nejhezčích zoologických zahrad v Čechách. Zakladatelé pro ni v roce 1949 vybrali krásné místo v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně - nedaleko vyhlídky, z níž je nádherný výhled na protilehlý děčínský zámek a řeku Labe. Zoo Děčín chová přibližně 400 zvířat ve více než 150 druzích. Zaměřuje se na chov vzácných a málo známých druhů zvířat. Jako jediná v ČR chová medvědy grizzly.

Bonusem pro návštěvníky zoo je Expozice Rajské ostrovy (v centru města), která je zaměřena na exotické živočichy a pyšní se největším mořským akváriem v Ústeckém kraji. www.rajskeostrovy.cz
Jsou oddělenou expozicí děčínské zoo, kterou najdete v centru města Děčína na Teplické ulici (cca 700 m od zoo). Vznikla na místě bývalé Noční zoo zvané Sulawesi. Z původních dvou místností se rozrostla do mnohem větších rozměrů. Vystoupala do čtyř pater a návštěvníkům nabízí unikátní pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. Po více než třicetileté nucené přestávce tak může Zoo Děčín návštěvníkům opět ukázat různé druhy bezobratlých, ryb a plazů. Úplnou novinkou je tzv. ZooKlub - klubová místnost se stylizovaným nábytkem, která slouží pro setkávání milovníků přírody i cestování, pořádání besed, výstav i výukových programů.

Otvírací doba:
Hlavní sezóna (květen - srpen) 8.00 - 19.00
Vedlejší sezóna (září - říjen,březen - duben) 8.00 - 18.00
Zimní sezóna (listopad - únor) 8.00 - 16.00
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE