Vyhlídka Belvedér

Adresa Labská stráň 105, 407 14 Arnoltice
Telefon 412 553 121
E-mail info@belvederhotel.cz
Webové stránky www.belvederhotel.cz
Spojení Turistická cesta: Přístup pro pěší turisty je možný po červené turistické značce vedoucí v délce cca 15 km z Hřenska do Děčína.

Další možný přístup pro pěší je od přívozu v Dolním Žlebu. Přímo proti výstupu od přívozu přes silnici vede stezka, která po chvíli přejde v sice turisticky neznačenou, ale poměrně dobře zachovanou kdysi vybudovanou kamennou cestu.
Z Belvederu dolů do labského údolí vedou také schody. Přístup k nim je pod restaurací vyznačen.

Autem: Motoristé mohou přijet až téměř k vyhlídce na parkoviště u penzionu Belvedér po silnici vedoucí z Hřenska přes Janov a Arnoltice.
Popis Vyhlídka Belvedér je upravená skalní terasa s pěknou vyhlídkou do údolí řeky Labe. Vyhlídková terasa se nalézá asi 130 m vysoko nad řekou Labe u obce Labská Stráň asi 3 km jižně od Hřenska v okrese Děčín. V blízkosti terasy s vyhlídkou se nalézá bývalý hostinec, dnes penzion Belvedér.

Na přelomu 18. století zde byla vybudována vlastníky nedalekého zámku v Bynovci sala terrena s dodnes dochovaným erbem zakladatelů - pánů z Clary-Aldringen a zároveň byla upravena vyhlídková terasa. Na terase se v té době pořádaly oblíbené hudební produkce. Se zámkem v Bynovci je vyhlídková terasa spojena od 19. století 4 km dlouhou kočárovou cestou po které dnes prochází červená turistická značka.


VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE