pátek, 13 červenec 2018 13:34

Letní novinky z Labské stezky: nově otevřený úsek stezky v Německu a spuštění nového mezinárodního webu stezky

Napsal(a)

Cykloturistika je v plném proudu, a proto vám přinášíme pár aktualit z Labské stezky...

Důležitý nový úsek Labské stezky v Německu otevřen v Saském Švýcarsku mezi Königsteinem a Bad Schandau

V květnu byl za přítomnosti saského ministra dopravy Martina Duliga otevřen důležitý chybějící 2,4 km dlouhý úsek Labské stezky mezi Königsteinem a Bad Schandau. Až do letošního roku museli cyklisté v tomto úseku využívat přívozu v Königsteinu. Od letoška je možné pokračovat po levém břehu z Děčína kolem nádraží Bad Schandau po stejném břehu až do Königsteinu či ke stejnojmenné pevnosti. Stavebně náročný úsek musel splňovat i náročné požadavky na ochranu přírody, kulturního dědictví a protipovodňové opatření.

 

Česká beta verze mezinárodního webu Labské stezky je již online

Po třech letech intenzivních příprav a práce mezinárodního týmu byla v květnu konečně spuštěna česká verze nového mezinárodního webu Labské stezky, prozatím ve veřejné beta verzi. Nový čtyřjazyčný webový portál Labské stezky přináší na známých a zavedených doménách (www.labska-stezka.cz, www.elberadweg.de, www.elbe-cycle-route.com a www.fietsen-elbe.nl) kompletní nabídku Labské stezky od pramene Labe až k Severnímu moři. Ochutnejte s námi nové nabídkové menu stezky a omluvte, prosím, dočasné nedokonalosti v jazykových mutacích.

 

Zdroj: Labská stezka, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Přečteno: 3767 x
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE