Markéta Tesařová

Markéta Tesařová

Již 13. dubna čeká Děčín oblíbená akce, a to zahájení turistické sezóny na Smetanově nábřeží. Den plný pohodové atmosféry, soutěží, různorodých stánků, hudby a sportovních aktivit doplní mimo jiné absolutní novinka letošního ročníku – recesní závod Labský obojživelník o sud pana Kapitána pořádaný Aktiv Pointem Děčín

Informační centra v městské knihovně a na hlavním nádraží splnila náležité podmínky a prošla úspěšnou recertifikací, tudíž jim byla platnost certifikátu prodloužena do konce října roku 2021.

Třetí zářijový víkend se ponese v duchu významného děčínského rodáka Dr. Miroslava Tyrše a bude plný sportu, kultury a zábavy pro celou rodinu. Akce Tyršův Děčín oživí nejen Smetanovo nábřeží, ale také Mariánskou louku.

Do Děčína zavítala rodina Hájkových z blogu Objevíme svět, kteří cestují po jak po světě, tak po krásách naší republiky. Na jejich stránkách najdete nejen tipy na výlety, ale i rady, jak cestovat s dětmi a jak vše naplánovat a zvládnout.

Cykloturistika je v plném proudu, a proto vám přinášíme pár aktualit z Labské stezky...

Poznávat město prostřednictvím nosu a chuťových pohárků ? V Děčíně můžete. Od poloviny
července 2018 je místem, kde všichni kavárenští povaleči najdou svého průvodce kavárnami.

Vláček provozuje firma Václav Šlemr Spedition z České Kamenice, která získala oficiální souhlas od všech zainteresovaných stran (obec Hřensko, Správa NP ČŠ, Policie ČR, Odbor dopravy Ústeckého kraje)

Hřenský express bude k nástupu a výstupu cestujících využívat parkoviště obce Hřensko, Mezní Louka a stávající autobusové zastávky. Konkrétně: Hřensko – Euro Oil (parkoviště naproti čerpací stanici), dále „Přívoz“ – (nábřeží), „ U Klepáče“ – (vstup do soutěsek), „Tři prameny“ – (cesta na Pravčickou bránu) a  Mezní Louka (parkoviště na Mezní Louce, směr Mezná).

Silniční vláček je z dopravního hlediska klasifikován jako autobus. Bude jednat o příležitostnou autobusovou dopravu. K přepravě budou využívány pouze silniční úseky. Provoz vláčku bude přibližně od 10 do 19:00 hod., v období duben až říjen.

Labská stezka v Ústeckém kraji měří více než 96 km a z velké části je opravdovou cyklostezkou bez motorové dopravy. Projekt je společnou investicí Ústeckého kraje a měst Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice a Roudnice nad Labem. Marketing Labské stezky zajišťuje v Ústeckém kraji Destinační agentura České středohoří v rámci projektu Brána do Čech. Stezka byla v roce 2018 oceněna hned dvěma cenami na veletrhu cestovního ruchu Region tour v Brně v kategorii Nejlepší turistický produkt.


Do konce roku 2019 bude vybudováno hned několik nových úseku na Labské stezce v Českém středohoří. Ústecký kraj, jakožto hlavní budovatel a investor získal finanční zdroje na vybudování následujících úseků Račice – Hněvice, Dobříň – Račice, Třeboutice – Nučnice.
Úsek mezi obcemi Nučnice – Lounky byl již v části od Lounek po Úštěcký potok vybudován v roce 2016. V letech 2018 a 2019 bude realizována další část tohoto úseku, díky kterému budou obce Nučnice a Lounky úplně propojeny cyklostezkou.
Realizace stavby všech výše uvedených úseků bude probíhat v letech 2018 a 2019. Koncem roku 2019 by měly být nové části Labské stezky hotové a cyklisté budou moci cestovat po nové a kvalitní cyklostezce.

Strana 1 z 6
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE