středa, 27 duben 2016 08:57

Zahájení turistické sezóny 2016

Napsal(a)

Zahájení turistické sezony 2016

Na atraktivní zahájení turistické sezóny se mohou těšit malí i velcí v sobotu 19. března. V ten den se otevřou také zámecké jižní zahrady.
Slavnostní otevření turistické sezóny pořádá město již po druhé a stejně jako v loňském roce bude pro návštěvníky zámku a podzámčí připraven bohatý program.

zahajeni_sezony

„Chtěli jsme letošní akci trochu ozvláštnit, připravili jsme si proto zajímavý nejen kulturní program,“ řekla Hana Cermonová, náměstkyně primátorky. Kromě jízd na elektrokolech a koloběžkách si budou moci děti zasoutěžit a získat tak zajímavé ceny. Svou činnost zde představí také poskytovatelé služeb v cestovním ruchu. „Letošní novinkou bude možnost prohlídky města s průvodcem a to naprosto zdarma. Nutné bude pouze se zaregistrovat, protože skupina, kterou je možné ještě umluvit,je omezená,“  přiblížila program otevření turistické sezóny Hana Cermonová.

IMG 6305  IMG 6325 

Prohlídky města budou dvě, jedna ve 14 hodin a druhá v 16 hodin.

Celý program ovšem začne již ve 13 hodin, kdy bude otevřena výletní loď Labské plavební společnosti a. s. a vydá se na hodinovou okružní plavbu kolem děčínských mostů.

Ve 14 hodin nastane slavnostní odemknutí zahrad zámku za přítomnosti kejklířů, poníků a malého kolotoče. Program bude opravdu nabitý, protože již ve 14,30 začne „Ochutnávka Rogala DC“ a první, kdo vůbec při této akci vystoupí, bude Justin Lavash, anglický kytarový mág, pořad bude moderovat Tomáš Kettner, který samozřejmě zazpívá svou píseň Děčín Song.

IMG 6371  IMG 6452 

Program na Smetanově nábřeží ještě doplní Tomáš Eibl se svými trialovými ukázkami. Chybět nebude ani výborné jídlo. Těšit se můžete na polévky podniku Mezi domy nebo na skvělou čokoládu z kavárny na Husově náměstí nebo na gurmánské auto s netradičním a zajímavým občerstvením.

Kyvadlovou dopravu mezi Podmokly a Děčínem zajistí červený dvoupatrový autobus. Ten bude v půlhodinových intervalech jezdit od hlavního nádraží pod zámek. Jízdní řád níž v příloze.

ceska televize decko

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10653345502-tamtam/216543110030011/obsah/459870-zahajeni-turisticke-sezony-na-zamku-decin

Přečteno: 2192 x
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE