Cyklotrasy

TRASA 03 - PODÉL PLOUČNICE

Délka 25,5km / 31km
Nástoupaných m. 675 / 640m
Náročnost Středně náročné
Typ kola Trekingové kolo, E-bike
Nástupní místo Děčín (Tyršův most)
Popis trasy Trasa, klikatící se podél řeky Ploučnice, vás zavede ke krásnému zámku v městečku Benešov nad Ploučnicí. Dál můžete pokračovat po stejné cyklostezce až na zříceninu hradu Ostrý, nebo se rovnou vydat kopečky přes rozhlednu Sokolí vrch zpět do Děčína. Z Děčína se vydáte po CT 15 směr Benešov nad Ploučnicí. Dál pokračujte buď po této CT do Františkova nad Ploučnicí s hradem Ostrý a stejnou cestou zpět, anebo se dejte v Benešově doleva směr Ovesná. Po vystoupání do vesnice Dobrná opět odbočíte doleva a dojedete k rozhledně na Sokolím vrchu. Z rozhledny vás dovede zelená značka zpět do Děčína
Náš tip Rozhledna Sokolí vrch - 51 m vysoká rozhledna nabízí pohled na Dìèínskou vrchovinu, Labské údolí a pøi dobré viditelnosti i do širokého okolí. Zøícenina hradu Ostrý - historická památka sídla rodu Markvarticù tyèící se nad øekou Plouènice.
Nej na trase Zámek Benešov nad Ploučnicí - renesanèní komplex, který je národní kulturní památkou.
Praktické Návštěvní hodiny pro prohlídku zámku jsou: červen - srpen 10.00 - 18.00, denně mimo pondělí. Začátek poslední prohlídky Dolního zámku v 16.30 hod a Horního zámku v 17.00 hod. září 10.00 - 17.00 hod, denně mimo pondělí. Začátek poslední prohlídky Dolního zámku v 15.30 hod. a Horního zámku v 16.00 hod.
Převýšení
Mapa cyklotrasy
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE