Cyklotrasy

TRASA 05 - POD DOHLEDEM STOLOVÝCH HOR

Délka 41,5 km / 32 km
Nástoupaných m. 864 / 708m
Náročnost Náročné
Typ kola Trekingové kolo, E-bike
Nástupní místo Maxičky, Sněžník - je možné dojet cyklobusem
Popis trasy Vine se po silnièkách, kde pískovcové monumenty stolových hor střídají nenápadná údolí říèek a rybníčků. Můžete se jen tak kochat rozmanitostí místní přírody anebo okořenit vyjížďku výstupy na stolové hory Děčínský Sněžník a Grosser Zschirnstein. Z Maxiček vyrazíte po cyklotrase 23 (CT 23) směr Děčínský Sněžník. Z obce Sněžník k rozhledně jsou to ještě 2 km stoupání po asfaltové cestě. Po návratu z rozhledny se vrátíte cca 2 km po CT 23 zpět a na rozcestí ve výrazné pravotočivé zatáčce se dáte doleva. Po 1,5 km na dalším rozcestí odbočte doprava po žluté Fuchsbachweg. U mostku Alte Flösserbrücke mùžete odbočit lesní cestou (cca 2 km) na Kristin Hrádek. Pokračujte rovně po zelené k rybníčku Taubenteich. Odtud pojedete opět po žluté, která cca po 2 km odbočí, a vy pojedete pořád rovně podél potoka Krippenbach. Na dalším rozcestí se dáte doprava po zelené Schifferweg. Na této cestě potkáte odbočku na Grosser Zschirnstein, vyhlídku na stolové hoře. Mùžete si na ni vyjít pěšky necelé 2 km po červené turistické značce nebo pokračovat dál. Na rozcestí odboèíte doprava po cyklotrase, která přechází v zelenou lesní cestu. Touto cestou přejedete hranici na tzv. České bráně a po pár stech metrech budete opět na asfaltové cestì, která vás dovede zpět na Maxičky.
Nej na trase Děčínský Sněžník - pískovcová stolová hora, která se svými 723 m představuje vrchol Děčínské vrchoviny a také je největší a nejvyšší stolovou horou v ČR. Dominantou je zde kamenná rozhledna nabízející malebné panorama okolního kraje. Grosser Zschirnstein - tato stolová hora také skýtá nádherné rozhledy, za kterými si ale raději vyjděte pěšky, cca 1,7 km po červené turistické značce.
Praktické Z obce Sněžník k rozhledně jsou to ještě 2 km stoupání po asfaltové cestě. Při zpáteční cestě volte přimìřenou rychlost s ohledem na ty, kteří ještě k vrcholu šplhají. Provozní doba rozhledny Děčínský Sněžník: duben - říjen ve dnech: pondělí - pátek od 10.00 do 17.00 hod., soboty, neděle, svátky od 9.00 do 17.00 hod. listopad - březen s ohledem na klimatické podmínky: ve dnech pondělí - pátek od 11.00 do 17.00 hod., soboty, neděle, svátky od 10.00 do 17.00 hod.
Převýšení
Mapa cyklotrasy
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE