Cyklotrasy

TRASA 06 - NA KOLE ČESKOSASKÝM ŠVÝCARSKEM 1

Délka 39,5 km
Nástoupaných m. 998m
Náročnost Náročné
Typ kola Trekingové kolo, E-bike
Nástupní místo Mezní louka
Popis trasy Silničky vás povedou údolím říčky Křinice a malebnými skalními městy. Trasa nabízí fascinující rozhledy do kraje Labských pískovců ze skalních vyhlídek Falkenstein nebo Bastei. Výchozím bodem této trasy je obec Mezní Louka. Odtud se vydáte po zelené Hlubokým dolem, která vás dovede až k hranicím u bývalých Zadních Jetřichovic. Přes hranice pokračujte po modré údolím říčky Křinice, po které dojedete k restauraci Altes Zeugahus. Dál pojedete po cyklostrase přes skalní město Kleiner Zschand k vodopádu Liehtenheiner Wasserfahl. Touto cyklotrasou budete pokračovat a přes Falkenstein se dostanete až k Labi. Podél Labe se vrátíte do Hřenska a odtud zpět silničkou na Mezní Louku.
Náš tip Občerstvení v restauraci Altes Zeughaus - v malebném údolí pískovcového města Grosser Zschand.
Nej na trase Lichtenheiner Waserfall - pět metrů vysoký vodopád tryskající mezi mohutnými pískovci. Bastei - unikátní skalní most, právem nazývaný perlou Saského Švýcarska.
Praktické Odbočka na Bastei - před vesnicí Schmilka po zelené turistické značce cca 1 km. Kolo uzamkněte dole ve vesnici, stezka k mostu vede náročným terénem. Pokud nemáte dostatek sil pro absolvování trasy tam i zpět, máme několik možností alternativní dopravy: Lodí - více na , Vlakem - Elbe-Labe Ticket - příhraniční jízdenka pro nadšené turisty a výletníky,
Převýšení
Mapa cyklotrasy
VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE