Mezi nejkrásnější a turisticky hojně navštěvované středoevropské cyklistické stezky patří bezesporu Labská stezka, která se táhne od samotného pramene Labe hluboko v Krkonoších přes Mělník, Litoměřice až do Ústí nad Labem. Dále podél proudu Labe cyklostezka pokračuje do Děčína a přes hranice do německých měst, jako např. Drážďany, Lipsko, Magdeburg, Hamburg. Končí v Cuxhavenu, u břehů Severního moře. Tato cyklostezka je oblíbená především díky působivé přírodě, nepříliš namáhavému terénu a koneckonců i idylickému Labi. Česká část Labské stezky (cyklotrasa č. 2, EuroVelo 4 a 7) se nabízí na svých cca 370 kilometrech.

www.labska-stezka.cz

Doporučujeme občas sesednout z kola a objevit svět Labských pískovců v Národním parku České Švýcarsko, jehož nejznámějším symbolem je Pravčická brána. Vychutnejte si kouzlo romantické přírody při výletu na lodičkách po říčce Kamenici Edmundovou a Divokou soutěskou. V Děčíně si prohlídněte místní zámek s Růžovou zahradou, zajděte do Aquaparku nebo zažijte jedinečný adrenalinový zážitek na Via ferratě, jediné zajištěné cestě v Evropě, která je umístěna v centru města.

Dotazníkové šetření pro návštěvníky Labské stezky
Rádi bychom Labskou stezku i nadále rozvíjeli v souladu s Vašimi přáními a požadavky. Velmi si ceníme Vašeho zájmu o Labskou stezku a zajímá nás zpětná vazba od Vás. Využijte proto, prosím, možnosti sdělit nám Vaše zážitky i podněty k rozvoji prostřednictvím krátkého on-line dotazníku. URL: http://www.labska-stezka.cz/dotaznik

labska stezka logo

VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE