Děčínsko nabízí širokou paletu možností pro všechny typy zážitků spojených s horskými koly. Počínaje technickými, gravity disciplínami a konče skvělými singltreky. Každý si tedy může vybrat trasu podle svých schopností a sil. Výlety směrem do labských pískovců nabídnou výhodu suchého povrchu i krátce po dešti, naopak druhý směr do českého středohoří zase nabídne především dlouhé trasy často lehčím terénem. Ve městě působí několik kvalitních cykloservisů a cykloprodejen.

mountbike

Na „hraně“ Labským údolím


Délka: 25 km
Nastoupaných metrů: 1250 m
Typ kola: MTB (technicky náročná trasa)
Nástupní místo Děčín (Tyršův most)
Trasa v CHKO , která vede přímo po hraně pravé strany Labského údolí, s úchvatnými výhledy, technickými výjezdy a pak překonává pomocí přívozu řeku Labe, aby se nakonec mohla vrátit technickou vrstevnicí po levém břehu ke svému startu.


Popis trasy:
Z Děčína vyjedete přes Masarykovo náměstí směrem na Hřensko. Ve stoupání vedoucí z města odbočíte u dětského hřiště pod Stoliční horou Kvádrberk, naučnou stezkou vystoupáte směrem k nemocnici, resp. k točně MHD, kde se napojíte na červenou turistickou značku. Technicky náročnými serpentinami vyjedete na vyhlídku, kde vás okouzlí pohled na celé město Děčín. Po červené značce dál pokračujete až na další dechberoucí vyhlídku – Belveder, kde je možné se občerstvit. Cesta vede na několika místech přímo na hraně vysokých skal a je tedy nutná zvýšená pozornost. Z vyhlídky Belveder sjedete po zelené značce k silnici a k přívozu přes Labe. Pozor tato část trasy je velice technicky náročná!!! Po nelehkém sjezdu naberete nové síly na přívozu a pak se vydáte Dolním Žlebem, kde je možné se občerstvit, vlevo nad tratí okolo kostela po žluté značce směrem k Čertově vodě. Zde se napojíte na zelenou značku, která vás krásným singltrekem dovede zpět do Děčína přes další vyhlídku nad městem.

Nej na trase:
Vyhlídky: Stoliční hora, Belveder , Trasa vede cca 15 km úžasným singltrekem.

Ve městě působí několik kvalitních cykloservisů a cykloprodejen, půjčovna kol a je možné si najmout i cykloprůvodce po trailech v okolí. Více zde

 

další cyklotrasy najdete zde

VIDEOPOZVÁNKA
ČASOPIS PRO TURISTY
PŘÍVOZ
TURISTICKÝ PAS
LODÍ PO ŘECE
VSTUPENKA DĚČÍN
KAM NA OBĚD
MOBILNÍ APLIKACE