Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč.Aktualizovat prohlížeč nyní
Pravčická brána je hlavní dominantou Českého Švýcarska. Nenechte si tuto velkolepou památku UNESCO ujít.
Pojďte objevit zákoutí skalního města v Tisé. Jeho nevídané skalní masivy stojí za to vidět.
Kyjovské údolí je spojení malebných roubenek s kouzelnou přírodou v okolí řeky Křinice
Vyhlídka Belvedér se nachází v divukrásné, turisticky atraktivní oblasti Českého Švýcarska, na pomezí mezi Hřenskem a Děčínem.
Romantický Dolský mlýn - kulturní památka, která očarovala i filmaře.
Soutěsky Hřensko, to je romantická plavba na lodičkách řeky Kamenice. Edmundova soutěska a Divoká soutěska jsou jednou z největších atrakcí Národního parku České Švýcarsko.
Chcete si dát závod s vlkem, poměřit se s medvědem nebo pomoct kapybaře najít cestu k vodě? Vyražte na děčínskou Zoo stezku, na níž vás čekají zábavné úkoly ze světa zvířat. Trasa vede od Labského nábřeží, přes Jahnovu vyhlídku až do zoologické zahrady.
Velmi oblíbeným výletem jsou Drážďany. Díky své přírodní poloze na Labi, mezi Lužickými a Krušnými horami, a baroknímu architektonickému půvabu se městu přezdívá Florencie na Labi.
Mezi nejznámější turistické atrakce za hranicemi patří zcela určitě vyhlídkový skalní most Bastei, který je zároveň jednou z největších dominant a symbolů Saského Švýcarska.
Výletování je zábava, ale ne vždy to jde s malými dětmi nebo s kočárkem. Zde najdete přehled výletů, kam může vyrazit celá rodina.
České Švýcarsko je krajinou vyhlídek a právě těmi nejznámějšími jsou Jetřichovické skalní vyhlídky s poetickými jmény: Mariina skála, Vilemínina stěna, Rudolfův kámen.
Děčín patří k nejzelenějším městům v Česku a doslova stačí pár minut, abyste se dostali z centra města do lesa. To jsme znovu ocenili při naší zimní výpravě.
Propojení turistky, vzdělávání a nevšední přírody na skalním masivu Pastýřské stěny vám zajistí netradiční zábavu.
Vyrazte do Českého Švýcarska a zdolejte Hřebenovku!
Z Dolního Žlebu vede zajímavá turistická trasa až do Německa. Čeká vás nejen krásná příroda, ale také otisky historie.
V hlubokých lesích národního parku lze narazit na netradiční pískovcový blok, kde v minulosti stával skalní hrad Šaunštejn. Z jeho vrcholu lze spatřit malebné okolí Vysoké Lípy i značnou část Českého Švýcarska.
Výhledy do kaňonu Labe vám vyrazí dech.
Pastýřská stěna je jednou z ikon Děčína. Nejenže nabízí nejhezčí pohled na město, ale má také řadu jiných lákadel, které stojí za to zkusit.
Nedaleko Děčína se nachází Janovský vrch s rozhlednou, od níž máte krásný výhled na Českosaské Švýcarsko.
Rozhlédněte se z nejvyšší stolové hory České republiky.
Vydejte se na netradiční rozhlednu Růžová, vyhlídku roku 2018.
Ve Šluknovském výběžku se nachází jedinečná rozhalen Vlčí hora, která vám poskytne výhled na národní park i oblast Labských pískovců.
Pro rozhledny nemusíte v Děčíně chodit daleko. Jedna se nachází hned nad městem a nabízí výhled na celé Děčínsko.
Město zasazené kolem řeky Labe, sevřené do sopečných kopců a pískovcových skal, občas vybíhá na vrcholky. Ty pak nabízejí panoramata, která jinde nenajdete. Vybrat si můžete z nepřeberného množství vyhlídek.
Turistická přeshraniční linka Pirna - Tisá - Sněžník - Rosenthal - Königstein č. 217 U jezdí o víkendech a svátcích, a to až do začátku listopadu 2024. Turisté mohou nastoupit v Tisé nebo Sněžníku a vyrazit do Rosenthalu.
Využijte výhodnou jízdenku na hromadnou dopravu v Ústeckém kraji i německém příhraničí.
Nová turistická linka 441 jezdí na trase Janov-Hřensko-Mezná až do října 2024. Tato linka je pro všechny návštěvníky národního parku zdarma.
Zažijte romantickou plavbu Labským kaňonem.
Pokud se chcete vyhnout problémům s parkováním v Českém Švýcarsku, využijte turistickou linku národním parkem.
Využijte o hlavních letních prázdninách autobus do děčínské zoologické zahrady. V červenci a srpnu jezdí každou hodinu v každý den. Na lince je navíc zavedena bezplatná doprava.
Koukněte se na seznam parkovacích míst v Českém Švýcarsku a CHKO Labské pískovce a nemějte při příjezdu do destinace zbytečné starosti.
Vlak Českého Švýcarska využije rád každý turista. Přestože je linka určena zejména pěším turistům, ve vybrané dny a časy nabízí také v menší kapacitě přepravu jízdních kol. Vždy proto sledujte, zda je u dané jízdy ikonka kola.
Chcete se vydat na kole do srdce Českého Švýcarska nebo na největší stolovou horu republiky a nechce se vám jet do prudkého kopce? Vyjeďte část cyklobusem. V regionu jich je k dispozici hned několik.
Stručný přehled dostupných taxi služeb, které vás přepraví po Děčíně i okolí.
Hraniční přívoz na dolním toku Labe od stanice vlaku Schöna do obce Hřensko pro turisty i cyklisty.
Přívoz v malém německém městě Kurort Rathen spojující břehy Labe najdeme nedaleko za hranicemi. Nejčastěji je využíván pro přiblížení ke skalnímu mostu Bastei na pravém břehu řeky.
Tento přívoz je významnou spojnicí mezi oběma břehy Labe v prostoru mezi Ústím a Děčínem. Jedná se o typ tzv. upoutaného přívozu, který nemá motor a využívá proudu řeky. Vozí pěší turisty, cyklisty i osobní a nákladní auta. Je dlouhý 130 metrů.
Přívoz v Dolním Žlebu je nejseverněji a nejníže položeným přívozem v Česku. Spojuje nejodlehlejší část Děčína s pravým břehem a je hojně využíván nejen místními obyvateli, ale také turisty.